اخبار بین الملل

حملات راکتی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه بین الملل

حملات راکتی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه بین الملل

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری سوری از حمله به پایگاه غیر قانونی نظامیان تروریست آمریکا در استان دیرالزور واقع در شرق این کشور خبر دادند.

روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که در جریان این حملات، پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر، هدف چند راکت قرار گرفته است.

الوطن خبر داد که در پی این حملات، دود و آتش از این پایگاه به هوا خاسته است. این در حالی است که بالگردهای آمریکایی هم پس از این حملات، به شدت در حال پرواز هستند.

خبرگزاری اسپوتنیک هم به نقل از خبرنگار خود در سوریه، این حملات را «شدیدترین» حمله به این پایگاه آمریکا عنوان کرد و گزارش داد، در این حملات، مراکز حساس قرار گرفت و صدای چند انفجار از داخل این پایگاه شنیده شده است.

اسپوتنیک خبر داد که پس از شلیک و اصابت چند راکت، صدای انفجارهای شدیدی از داخل پایگاه شنیده شده و پس از آن، ستونهای دود به هوا خاسته است و آمبولانسها نیز عازم این میدان شدند.

منابع خبری اوایل شهریور ماه جاری هم از حملات مجدد به نظامیان تروریست آمریکایی در شرق سوریه خبر دادند و گفتند که این حملات با چند فروند پهپاد صورت گرفت.

این حمله هم به پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر صورت گرفته بود. در پی این حملات، سه انفجار  هم رخ داد.

پیش از این نیز، پایگاه آمریکا در میدان نفتی «کونیکو» واقع در استان دیر الزور برای بار دوم هدف حمله راکتی قرار گرفت. پس از این حملات،صدای چند انفجار در این پایگاه به گوش رسید.

آمریکا به همراه سایر مزدوران خارجی تحت لوای ائتلاف موسوم به ضد داعش، ۲۸ پایگاه نظامی علنی در سوریه دارند که در استانهای الحسکه، دیرالزور و حمص قرار دارد.

میدان العمر هم بزرگترین میدان نفتی سوریه است که بزرگترین پایگاه آمریکا در شرق دیرالزور در آن قرار دارد. دولت سوریه بارها هشدار داده است که حضور این نظامیان غیر قانونی است و به ان پایان خواهد داد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا